For screen reader problems with this website, please call405-947-65004 0 5 9 4 7 6 5 0 0Standard carrier rates apply to texts.
My Store
Oklahoma City Showroom
Add ZIP Code
Add ZIP Code
Provides flexible, inviting seating that adapts to your living space and gatherings. Plush cushions create comfortable spots to relax, unwind, or enjoy conversations with family and friends. Its modular layout enhances everyday comfort and offers versatile seating arrangements for cozy, shared moments.Read More
or
Not Shown In Store Special Order Only, 12-16 Weeks
Chunky polyester fabric
Coil spring seating
Correlating pillow package
Cuddler cushion for ultimate comfort
Steel tech framing
*Sectional only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Brown |
| Color/Finish Name | Mushroom |
| Sectional Type | Stationary |
| Sectional Shape | Modular Sectional |
| Number Of Sectional Pieces | 5 |
| Upholstery Material | Polyester-Synthetic |
| Upholstery Pattern | Textured Solid |
| Back Style | Cushion |
| Pillow Back Type | Semi-Attached |
| Sectional Features | Throw Pillows Included |
| Material | Fabric |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Collection | Turner |
| Collection Code | 3145 |
Dimensions | |
| Left-Side Facing Sofa | 76" W x 38" H x 44" D |
| Corner | 44" W x 38" H x 44" D |
| Armless Chair (2) | 37" W x 38" H x 44" D |
| Right-Side Facing Piano Wedge | 69" W x 38" H x 59" D |