For screen reader problems with this website, please call405-947-65004 0 5 9 4 7 6 5 0 0Standard carrier rates apply to texts.
My Store
Oklahoma City Showroom
Add ZIP Code
Add ZIP Code
Product Dimensions 38"h x 120"w x 44"d
Delivers comfortable, versatile seating ideal for everyday lounging and social gatherings. Plush cushions and a coordinating ottoman offer inviting spots to stretch out, relax, or enjoy conversation with family and friends. Its thoughtful configuration enhances comfort and creates a welcoming space.Read More
or
Not Shown In Store Special Order Only, 12-16 Weeks
Chunky polyester fabric
Coil spring seating
Correlating pillow package
Cuddler cushion for ultimate comfort
Steel tech framing
*Sectional only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Brown |
| Color/Finish Name | Mushroom |
| Sectional Type | Stationary |
| Sectional Shape | Modular Sectional |
| Number Of Sectional Pieces | 4 |
| Upholstery Material | Polyester-Synthetic |
| Upholstery Pattern | Textured Solid |
| Back Style | Cushion |
| Pillow Back Type | Semi-Attached |
| Sectional Features | Throw Pillows Included |
| Includes Ottoman | Yes |
| Material | Fabric |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Arm Height (in.) | 24 |
| Seat Depth (in.) | 26 |
| Seat Height (in.) | 20 |
| Width (in.) | 120 |
| Depth (in.) | 44 |
| Height (in.) | 38 |
| Collection | Turner |
| Collection Code | 3145 |
Dimensions | |
| Left-Side Facing Sofa | 76" W x 38" H x 44" D |
| Corner | 44" W x 38" H x 44" D |
| Right-Side Facing Sofa | 76" W x 38" H x 44" D |
| Cocktail Ottoman | 46" W x 18" H x 46" D |