For screen reader problems with this website, please call405-947-65004 0 5 9 4 7 6 5 0 0Standard carrier rates apply to texts.
My Store
Oklahoma City Showroom
Add ZIP Code
Add ZIP Code
Product Dimensions 41"h x 103"w x 44"d
offers comfortable, inviting seating that’s perfect for everyday relaxation and socializing. Plush cushions and a coordinating ottoman provide ideal spots to stretch out, rest your feet, or enjoy conversations with family and friends. Its layout enhances cozy living spaces.Read More
or
Not Shown In Store Special Order Only, 12-16 Weeks
Coil spring seating
Correlating pillow package
Cuddler cushion for ultimate comfort
Fashionable pinstripe twill fabric
Steel tech framing
*Sectional only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Slate |
| Color/Finish Name | Slate |
| Sectional Type | Stationary |
| Sectional Shape | Modular Sectional |
| Number Of Sectional Pieces | 3 |
| Upholstery Material | Polyester-Synthetic |
| Upholstery Pattern | Textured Solid |
| Back Style | Cushion |
| Pillow Back Type | Semi-Attached |
| Sectional Features | Throw Pillows Included |
| Includes Ottoman | Yes |
| Includes Chaise | Yes |
| Material | Fabric |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Arm Height (in.) | 26 |
| Seat Depth (in.) | 27 |
| Seat Height (in.) | 21 |
| Width (in.) | 103 |
| Depth (in.) | 44 |
| Height (in.) | 41 |
| Collection | Stockbridge |
| Collection Code | 2340 |
Dimensions | |
| Left-Side Facing Chaise | 40" W x 41" H x 68" D |
| Right-Side Facing Loveseat | 63" W x 41" H x 44" D |
| Cocktail Ottoman | 41" W x 18" H x 41" D |