For screen reader problems with this website, please call405-947-65004 0 5 9 4 7 6 5 0 0Standard carrier rates apply to texts.
My Store
Oklahoma City Showroom
Add ZIP Code
Add ZIP Code
Product Dimensions 39"h x 170"w x 131"d
Offers spacious, adaptable seating with a fully modular layout that fits varied living areas. Plush, cushioned seats and included accent pillows create a welcoming spot for lounging or hosting, while supportive construction and deep seating enhance everyday comfort for family and guests.Read More
or
Not Shown In Store Special Order Only, 12-16 Weeks
Coil spring seating
Cuddler cushion for ultimate comfort
Fully modular design
Multi-textural accent pillows
Soft luxurious polyester fabric
Steel tech framing
*Sectional only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for actual color or finish.
General Specs | |
| Color | White |
| Color/Finish Name | Bone |
| Sectional Type | Stationary |
| Sectional Shape | Modular Sectional |
| Number Of Sectional Pieces | 6 |
| Upholstery Material | Polyester-Synthetic |
| Upholstery Pattern | Textured Solid |
| Back Style | Cushion |
| Pillow Back Type | Loose |
| Sectional Features | Throw Pillows Included |
| Material | Fabric |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Arm Height (in.) | 28 |
| Seat Height (in.) | 20 |
| Width (in.) | 170 |
| Depth (in.) | 131 |
| Height (in.) | 39 |
| Collection | Ritzy |
Dimensions | |
| Left-Side Facing Chair | 46" W x 39" H x 46" D |
| Armless Chair (3) | 39" W x 39" H x 46" D |
| Right-Side Facing Chair | 46" W x 39" H x 46" D |
| Corner | 46" W x 39" H x 46" D |