For screen reader problems with this website, please call405-947-65004 0 5 9 4 7 6 5 0 0Standard carrier rates apply to texts.
My Store
Oklahoma City Showroom
Add ZIP Code
Add ZIP Code
Product Dimensions 39"h x 131"w x 46"d
Creates a spacious, comfortable seating area perfect for everyday relaxation and entertaining. Plush cushions and a coordinating ottoman invite you to stretch out, unwind, and connect with others. Its flexible configuration supports conversation, lounging, and shared moments with ease and comfort.Read More
or
Not Shown In Store Special Order Only, 12-16 Weeks
Coil spring seating
Cuddler cushion for ultimate comfort
Fully modular design
Multi-textural accent pillows
Soft luxurious polyester fabric
Steel tech framing
*Sectional only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for actual color or finish.
General Specs | |
| Color | White |
| Color/Finish Name | Bone |
| Sectional Type | Stationary |
| Sectional Shape | Modular Sectional |
| Number Of Sectional Pieces | 6 |
| Upholstery Material | Polyester-Synthetic |
| Upholstery Pattern | Textured Solid |
| Back Style | Cushion |
| Pillow Back Type | Loose |
| Sectional Features | Throw Pillows Included |
| Includes Ottoman | Yes |
| Material | Fabric |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Arm Height (in.) | 28 |
| Seat Height (in.) | 20 |
| Width (in.) | 131 |
| Depth (in.) | 46 |
| Height (in.) | 39 |
| Collection | Ritzy |
Dimensions | |
| Left-Side Facing Chair | 46" W x 39" H x 46" D |
| Armless Chair (2) | 39" W x 39" H x 46" D |
| Corner | 46" W x 39" H x 46" D |
| Right-Side Facing Chair | 46" W x 39" H x 46" D |
| Cocktail Ottoman | 40" W x 19" H x 40" D |