For screen reader problems with this website, please call405-947-65004 0 5 9 4 7 6 5 0 0Standard carrier rates apply to texts.
My Store
Oklahoma City Showroom
Add ZIP Code
Add ZIP Code
Product Dimensions 36"h x 1"w x 36"d
The Picardy Wall Mirror offers a refined coastal look with its classic round shape and updated rattan wrap detailing. Blending natural texture with boho-inspired charm, this mirror brings warmth and laid-back elegance to any space.Read More
or
Not Shown In Store Special Order Only, 12-16 Weeks
Classic round silhouette with modern rattan wrap detailing
Natural texture adds coastal and boho appeal
Enhances both casual and curated interiors
Equipped with hardware for easy wall mounting
*Wall art only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for the actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Beige |
| Depth (in.) | 36 |
| Width (in.) | 1 |
| Height (in.) | 36 |
| Material | Natural Fibers, Glass |
| Mirror Type | Accent |
| Design Style | Coastal |
| Collection Code | M5262 |
| Shape | Circular |
| Made In | China |
| Collection | Picardy |
| Product Weight (lbs.) | 19 |
| Manufacturer Warranty | Contact Store for Details |
| Shipping Depth (in.) | 40.15 |
| Shipping Width (in.) | 3.93 |
| Shipping Height (in.) | 40.15 |
Additional Dimensions | |
| Mirror Glass Dimensions | 0.02" W x 30.7" L x 30.7" H |
| Mirror Frame Width | 2.55" |
| Mirror Diameter | 36" |