For screen reader problems with this website, please call405-947-65004 0 5 9 4 7 6 5 0 0Standard carrier rates apply to texts.
My Store
Oklahoma City Showroom
Add ZIP Code
Add ZIP Code
Provides inviting, comfortable seating perfect for everyday lounging and gatherings. Cushioned seats create cozy spaces to stretch out, unwind, or enjoy conversation with family and friends. Its L-shape configuration enhances the flow of your living area while promoting relaxed, shared moments.Read More
or
Not Shown In Store Special Order Only, 12-16 Weeks
Coil spring seating
Correlating pillow package
Cuddler cushion for ultimate comfort
Fashionable pinstripe twill fabric
Steel tech framing
*Sectional only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Slate |
| Color/Finish Name | Slate |
| Sectional Type | Stationary |
| Sectional Shape | L-Shape Sectional |
| Number Of Sectional Pieces | 3 |
| Upholstery Material | Polyester-Synthetic |
| Upholstery Pattern | Textured Solid |
| Back Style | Cushion |
| Pillow Back Type | Semi-Attached |
| Sectional Features | Throw Pillows Included |
| Material | Fabric |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Collection | Stockbridge |
| Collection Code | 2340 |
Dimensions | |
| Left-Side Facing Loveseat | 63" W x 41" H x 44" D |
| Corner | 44" W x 41" H x 44" D |
| Right-Side Facing Loveseat | 63" W x 41" H x 44" D |